Serwis Asus Wrocław

Asus serwis Wrocław – laptopy i komputery ASUS we Wrocławiu

Serwis ASUS Wrocław - naprawa laptopa i komputera ASUS

Serwis ASUS Wrocław – naprawa laptopa i komputera ASUS

Jeśli masz problem z laptopem lub komputerem ASUS, niezależny serwis komputerowy może być dobrym wyborem. Niezależne serwisy komputerowe oferują profesjonalną naprawę i wsparcie techniczne dla laptopów i komputerów ASUS. W przeciwieństwie do autoryzowanych serwisów ASUS, niezależne serwisy mogą oferować bardziej elastyczne opcje naprawy i niższe ceny. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z nieautoryzowanego serwisu może wpłynąć na gwarancję producenta. Przed wyborem niezależnego serwisu warto sprawdzić jego opinie i doświadczenie w naprawie laptopów i komputerów ASUS

Niezależny serwis laptopów Asus, naprawy odpłatne których nie obejmuje gwarancja

Autoryzowany serwis gwarancyjny Asus może odmówić naprawy w przypadku stwierdzenia nie właściwego użytkowania np. zalanie cieczą, uszkodzenia mechaniczne po upadku, zbite matryce, wyrwane zawiasy czy nieautoryzowana ingerencja w podzespoły jak wymiana pasty pod procesorem oraz kartą graficzną. Jeśli posiadamy dowód zakupu w postaci paragonu czy Faktury okres gwarancji bezpłatnej naprawy liczymy od momentu daty sprzedaży. Jeśli okres gwarancji na stronie Asus jest krótszy warto reklamację składać bezpośrednio u sprzedawcy. Wtedy sprzedawca bierze na siebie odpowiedzialność gwarancyjną po upływie 2 letniej gwarancji podstawowej liczonej od momentu wyprodukowania laptopa Asus do momentu sprzedaży.

Serwis laptopów ASUS Wrocław – naprawa komputerów Asus

Serwis laptopów Asus Wrocław - naprawa komputerów Asus

Serwis laptopów Asus Wrocław – naprawa komputerów Asus

Wykonujemy niezależne naprawy laptopów ASUS we Wrocławiu.  Nie należymy do sieci autoryzowanych serwisów Asus w Polsce. Wykonujemy naprawy odpłatne 7 dni w tygodniu nawet w ciągu 1 dnia.
Podczas naprawy nie usuwamy danych z dysku chroniąc ważne dane naszych klientów.

Pamiętaj ! jeśli laptop Asus został zalany natychmiast odłącz od zasilania i odepnij baterię !
Jeśli nie możesz tego zrobić natychmiast się z nami skontaktuj nawet jeśli jest niedziela i godzina 21:00. Niezwłoczne odpięcie baterii i brak prób uruchamiania zalanego laptopa Asus minimalizuje koszty oraz czas naprawy. Bądź mądry i zadbaj o swoje pieniądze.

Naprawiamy laptopy Asus w naszym serwisie ArmandS we Wrocławiu. Dzięki zaangażowaniu prowadzimy naprawy w ruchu ciągłym 7 dni w tygodniu. W pewnym sensie jesteśmy pogotowiem komputerowym laptopów Asus. Na życzenie odbierzemy laptopa Asus i zwrócimy po naprawie pod wskazany adres we Wrocławiu (Wrocław Południe, Wrocław Śródmieście, Plac Grunwaldzki, Wrocław Psie Pole, Wrocław Biskupin, Olimpia Port, Wojnów) oraz Gmina Długołęka,  Dobrzykowice i Kamieniec Wrocławski.

Naprawiamy we Wrocławiu laptopy ASUS VivoBook 14, VivoBook 15, VivoBook Pro 15, VivoBook Pro 17.
Naprawa laptopów ultrabook Asus ZenBook 13, ZenBook 14.
Naprawiane są również laptopy gamingowe Asus ROG Strix, TUF Gaming A15, F15

Naprawa systemu Windows w laptopie Asus.

Nie chce uruchomić się system, kręci się kółko lub trwa naprawa systemu i nie chce się uruchomić. Prawdopodobnie uszkodzeniu uległa partycja rozruchowa. Powód usterki ?  Np. Nie udana aktualizacja.
Rozwiązanie problemu usterki Backup danych oraz ponowna instalacja systemu Windows wraz z zachowaniem danych. W tym przypadku koszt naprawy laptopa Asus wynosi od 150zł do 250zł w zależności od tego czy mamy zachować dane zgromadzone na dysku czy nie. Czas naprawy instalacji nowego systemu windows 10/11 – 1 dzień – 24h. Do laptopów powyżej 3 lat zalecamy system operacyjny Windows 10. Nowszy systemi Windows 11 przynosi wiele problemów użytkownikom. Jeśli nie chcesz mieć problemów z laptopem pozostań przy poczciwym Windows 10. W przypadku dysków starego typu do poprawnej i szybkiej pracy Windows 10 jest wymagany szybki dysk SSD. Podczas naprawy Asus-a gwarantujemy pełne bezpieczeństwo danych oraz poufność ! Zachęcamy do skorzystania z usługi reinstalacji systemu Windows bez utraty danych w laptopie Asus we Wrocławiu w znanym serwisie ArmandS.

Wymiana dysku w laptopie Asus.

Jeśli brakuje nam miejsca na dysku twardym w laptopie ASUS można dokonać rozbudowy lub modernizacji. W niektórych modelach laptopów Asus  można dołożyć dodatkowy dysk a jeśli nie ma takiej możliwości wymienimy dysk na większy 500GB lub 1TB. Obecnie stosujemy szybkie dyski SSD min. 12 x szybsze lub 32 razy od analogowych dysków HDD. Możemy wykonać obraz klon starego dysku. Wtedy nie trzeba instalować nowego oprogramowania a wszystko działa po staremu tylko mamy więcej wolnego miejsca. Jesli mamy starszego laptopa i wolno działa to oznacza że mamy jeszcze starego typu dysk mechaniczny HDD. W takim przypadku wymieniamy dysk na 12 x szybszy i nasz stary komputer działa jak nowy ze sklepu. W ten sposób dbamy o ekologię i dajemy nowe życie naszemu staremu poczciwemu laptopowi Asus. Stosowane dyski w laptopach Asus: HDD, SSD 2,5″, SSD M2 ATA, Nvme Gen. 2-3, Nvme Gen.4. Należy pamiętać żeby nie zapłeniać całkowicie dysków SSD w laptopach Asus. Wysoka zajętość dysku SSD skraca żywotność oraz spowalnia pracę komputera. To jest tak gdybyśmy w apartamencie 100m po którym biegaliśmy nagle zostali zamknięci w pomieszczeniu 10m. Czy bardziej byśmy się zmęczyli ? czy wolniej byśmy biegali ? zostawiam do myślenia. Zachęcamy do skorzystania z usługi wymiany dysku, przyśpieszenia oraz modernizacji laptopa Asus we Wrocławiu w znanym serwisie ArmandS.

Czyszczenie układu chłodzenia w laptopie Asus – wymiana wentylatora, wentylatorów.

Czyszczenie układu chłodzenia w laptopie Asus Wrocław cena - wymiana wentylatora, wentylatorów

Czyszczenie układu chłodzenia w laptopie Asus Wrocław cena – wymiana wentylatora, wentylatorów

Konserwacja układu chłodzenia jest niezwykle ważna zwłaszcza w przypadku laptopów serii gamingowych Asus. To tak jak wymiana oleju w aucie, nie regularna wymiana na czas powoduje wiele usterek oraz skraca żywotność podzespołów. Tak samo jest w laptopach ASUS. Niedrożny układ chłodzenia radiator w laptopie Asus może spowodować uszkodzenie wentylatora lub karty graficznej oraz procesora. Wymiana pasty pod procesorem czy kartą graficzną jest ważne. Ale najważniejsze jest wyczyszczenie i udrożnienie układu chłodzenia radiatora oraz łopatek wentylatorów. Jeśli laptop jest na gwarancji producenta a chcemy wyczyścić udrożnić układ chłodzenia z kurzu zrobimy to ale nie będziemy w takim przypadku wymieniać pasty pod procesorem i kartą graficzną. Po pierwsze to nie zaszkodzić klientowi. W przypadku późniejszego zgłoszenia gwarancyjnego innej usterki autoryzowany serwis Asus podczas demontażu radiatora będzie widział że jest nie oryginalny odcisk paska fabrycznej pasty i może anulować gwarancję pod pretekstem nieautoryzowanej ingerencji. Kiedy wymieniamy wentylator ? Wentylator wymienia się w momencie gdy jest rozłożyskowany i wydaje oprócz szumu powietrza nieprzyjemne dźwięki. Zachęcamy do skorzystania z usługi konserwacji i czyszczenia  w laptopie Asus we Wrocławiu w znanym serwisie ArmandS.

Wymiana baterii w laptopie Asus.

Wymiana baterii w laptopie Asus Wrocław, cena

Wymiana baterii w laptopie Asus Wrocław, cena

Wymiana baterii w laptopie Asus jest wykonywana na poczekaniu do 30 min lub 1 godz. w zależności od ilości zleceń w danej chwili. Jaki jest koszt cena usługi wymiany baterii wewnętrznej w laptopie Asus ? cena wymiany baterii w serwisie ArmandS wynosi 70zł + koszt baterii. W jaki sposób odbywa się wymiana baterii w laptopie Asus. Pierwsza opcja kontaktujemy się telefonicznie z serwisem ArmandS podajemy model laptopa Asus i nasz pracownik wyszukuje dla Państwa najbardziej optymalną ofertę cenową i jakościową na znanych portalach sprzedażowych lub u dystrybutorów. Po wyszukaniu podaje numer oferty aukcji np. na allegro. Dokonują Państwo zakupu a po otrzymaniu zamówionej baterii przyjeżdżają do serwisu z laptopem Asus w celu wymiany baterii na poczekaniu. Na montaż baterii można poczekać w serwisie lub przespacerować się do pobliskiej galerii handlowej Wroclavia koło dworca głównego PKP. Takie rozwiązanie dla klienta jest korzystne jeśli chodzi o czas realizacji usługi wymiany oraz cenę, serwis nie dokłada prowizji do zakupu baterii. Oczywiście jeśli nie chcą Państwo uczestniczyć bezpośrednio w procesie zakupu i wymiany baterii na poczekaniu można przyjść pozostawić laptopa i zlecić serwisowi zakup i montaż baterii. Może to jednak trwać 2 dni a w przypadku zamówienia z zagranicy znacznie dłużej. Zachęcamy do skorzystania z usługi wymiany baterii w laptopie Asus we Wrocławiu w znanym serwisie ArmandS.

Naprawa uszkodzonej obudowy i zawiasów w laptopie Asus

Naprawa uszkodzonej obudowy i zawiasów w laptopie Asus Wrocław cena

Naprawa uszkodzonej obudowy i zawiasów w laptopie Asus Wrocław cena

Uszkodzona obudowa i zawiasy w laptopie Asus to standard. Jeśli nie chcesz aby usterka uszkodzonych zawiasów i obudowy się powtórzyła warto skorzystać z profesjonalnej naprawy w serwisie laptopów Asus we Wrocławiu pod nazwą ArmandS. Naprawę postaramy się wykonać w ciągu do 48h. Cena naprawy na pewno mile cię zaskoczy. W procesie naprawy obudowy i zawiasów w laptopie Asus staramy się nie tylko usunąć skutek w postaci uszkodzonej obudowy ale również przyczynę powstania uszkodzenia. Do uszkodzenia obudowy w laptopie Asus dochodzi w wyniku ciężko pracujących zawiasów. Do tego stopnia zawiasy stawiają opór podczas otwierania i zamykania pokrywy że wyrywają się z najsłabszego punktu konstrukcyjnego laptopa Asus. Najczęściej jest uszkodzona górna pokrywa – klapa Asus lub dolna obudowa klawiatury zwana plamrestem. Uszkodzone obudowy Asus można wymienić lub naprawić i wzmocnić żeby usterka się nie powtórzyła. Należy pamiętać o przeprowadzeniu czyszczenia zawiasów w oleju maszynowym oraz właściwej regulacji. Jeśli zawiasy nie mają regulacji należy zamówić i wymienić na nowe.  Zdarza się że zawiasy sprowadzamy z zagranicy wtedy czas naprawy obudowy się wydłuża. W niektórych modelach laptopów Asus dochodzi do złamania zawiasów. Wtedy jest konieczna ich wymiana a w przypadkach szczególnych gdy nie są dostępne są spawane. Nie ma praktycznie obudowy w laptopie Asus której byśmy skutecznie nie naprawili. Zachęcamy do skorzystania z usługi naprawy obudowy i zawiasów w laptopie Asus we Wrocławiu w znanym serwisie ArmandS.

Wymiana uszkodzonej klawiatury w laptopie ASUS

Wymiana uszkodzonej klawiatury w laptopie ASUS Wrocław cena

Wymiana uszkodzonej klawiatury w laptopie ASUS Wrocław cena

Cena wymiany klawiatury w laptopie Asus zależy od ceny zakupu klawiatury oraz sposobu montażu. W większości obecnie funkcjonujących laptopów Asus na rynku klawiatury są zintegrowane wraz z obudową dolną – palmrestem. Klawiatura jest przymocowana za pomocą plastikowych nitów wzmocniona blachą. Demontaż oraz ponowny montaż jest pracochłonny i wymaga doświadczenia. Do tego jest potrzebny również grot lutowniczy do ponownego zgrzewania nitów. Za nim jednak dojdziemy do momentu demontażu klawiatury musimy pozbawić obudowy laptopa Asus wraz z klawiaturą wszystkich peryferii w postaci płyty głównej, dysków, modułów, głośników oraz obudowy wraz z matrycą i zawiasami. Należy zachować szczególną ostrożność podczas demontażu peryferii laptopa oraz podczas obróbki termicznej. Jeśli istnieje taka możliwość zalecamy montaż oryginalnej klawiatury Asus. Przy doborze klawiatury warto zwrócić uwagę na kształt klawisza enter. W laptopach Asus w wersji US International czyli układzie powszechnie stosowanym w Polsce klawisz enter jest płaski. Za to w układzie Europejskim klawisz enter jest pionowy. W przypadku złego doboru układu klawiatury klawisze podczas montażu klawiatury nie pokryją się z otworami w obudowie. Warto również zwrócić uwagę że klawiatury występują z podświetleniem i bez. Bywa że w modelach laptopów Asus bez podświetlenia można zamontować klawiaturę z podświetleniem jeśli producent przewidział taką opcję. Analogicznie w przypadku klawiatury z podświetleniem można zastosować klawiaturę bez podświetlenia. Klawiatury w laptopach Asus rozróżniamy na klawiatury bez podświetlenia, z podświetleniem jedno kolorowym oraz RGB 5 strefowym lub z podświetleniem programowanym na dowolny kolor każdego klawisza indywidualnie. W przypadku wyrwanego klawisza lub wytartego klawisza w laptopie Asus nie ma potrzeby kosztownej wymiany całej klawiatury wystarczy wymiana samych klawisz. Jeśli zalaliśmy klawiaturę i jej nie używaliśmy a przyciski się lepią i nie chcą się wciskać wystarczy chemiczne czyszczenie również bez potrzeby drogiej wymiany klawiatury. Jeśli po zalaniu lub wyczyszczeniu niewłaściwymi środkami laptopa Asus przestają działać klawisze w klawiaturze pozostaje tylko wymiana klawiatury. Zachęcamy do skorzystania z usługi czyszczenia, uzupełnienia klawiszy lub wymiany klawiatury w laptopie Asus we Wrocławiu w znanym serwisie ArmandS.

Wymiana matrycy w laptopie Asus

Wymiana matrycy w laptopie Asus cena ?

Wymiana matrycy w laptopie Asus cena ?

Uszkodzona, pęknięta, rozlana czy zbita matryca w laptopie Asus to jeszcze nie koniec świata. W przypadku modeli laptopów Asus VivoBook, TUF Gaming wymiana matrycy nie stanowi większego problemu. Cena matryc nie jest zawyżona a dostępność jest zadowalająca. W serwisie laptopów ArmandS wymiana matrycy w laptopie Asus odbywa się nawet tego samego dnia. Do popularnych modeli laptopów Asus matryce o wielkości 14″ i 15,6″ które posiadamy na miejscu. Są to matryce z najwyższej półki IPS FHD. Montowaliśmy już matrycę 15,6 OLED w ASUS VivoBook Pro 15. Do niektórych modeli laptopów Asus ZenBook sprowadzamy matryce bezpośrednio z Chin poprzez znane portale internetowe. Są to matryce oryginalne w akceptowalnej cenie. Co raz częściej matryce są wklejane za pomocą jednorazowych taśm montażowych tzw. rozciągliwych. Po wklejeniu matryce w celu demontażu należy ciągnąć za końcówkę taśmy która wyciąga się z pod matrycy jak guma do żucia. Podczas montażu wklejanej matrycy w naszym serwisie stosujemy oryginalne taśmy montażowe o odpowiedniej grubości które nie zrywają się podczas próby ponownego demontażu matrycy. Zastosowanie słabej jakości taśm montażowych może zakończyć się uszkodzeniem matrycy – połamaniem podczas demontażu np. w celu wymiany obudowy czy wymiany taśmy sygnałowej. Nie stosujemy jak wiele serwisów taśmy dwustronnej co jest nieodpowiedzialnym działaniem. Zachęcamy do skorzystania z usługi wymiany matrycy w laptopie Asus we Wrocławiu w znanym serwisie ArmandS.

Naprawa zalanego laptopa Asus.

Chwila nieuwagi i się stało. Nasz laptop Asus został zalany. Co zrobić w takim przypadku ? Należy natychmiast odłączyć zasilanie, wyłączyć na twardo Asus-a oraz jeśli to możliwe odłączyć baterię wewnętrzną. Nie zalecamy próbowania i włączania laptopa z ciekawości czy się jeszcze uruchomi. To może być jego ostatnie uruchomienie lub najdroższe. Pamiętaj po odłączeniu baterii w laptopie Asus po zalaniu może leżeć nawet miesiąc i nic mu się więcej nie stanie. Przy odłączonej baterii prąd nie płynie obwodami i nie powoduje żadnych następstw. A jeśli nie odłączymy baterii i pozostawimy laptopa na noc, jeden, drugi, trzeci dzień płynący prąd w obwodach będzie powodował proces elektrolizy i uszkadzał być może nieodwracalnie podzespoły laptopa w tym płytę główną czy klawiaturę.

Pamiętaj ! jeśli twój laptop Asus został zalany natychmiast odłącz od zasilania i odepnij baterię !
Jeśli nie możesz tego zrobić natychmiast się z nami skontaktuj nawet jeśli jest niedziela i godzina 21:00. Nie zwłoczne odpięcie baterii i brak prób uruchamiania zalanego laptopa Asus minimalizuje koszty oraz czas naprawy. Bądź mądry i zadbaj o swoje pieniądze

Od czego zaczynamy serwis zalanego laptopa Asus we Wrocławiu. Jeśli nie została odpięta bateria demontujemy dolną pokrywę obudowy i odłączamy baterię. Wstępnie oceniamy zakres zalania. Demontujemy wszystkie peryferia laptopa rozbieramy go na części. Oglądamy dokładnie każdy element czy wymaga tylko czyszczenia chemicznego czy naprawy. Czyścimy chemicznie klawiaturę dając szansę na drugie życie. W 70% przypadków zalanych laptopów Asus klawiaturę udaje się uratować przywracając świetność jak przed zalaniem. W przypadku korozji na płycie głównej jeśli nie ma wypalonej dziury udaje się w większości przypadków skutecznie naprawić bez kosztownej wymiany. Na końcu serwisu czyścimy elementy obudowy z nie przyjemnych zapachów i składamy ponownie całego laptopa Asus w całość. Po udanej naprawie czyszczeniu laptop działa jak przed zalaniem. Na naprawę laptopa Asus po zalaniu udzielamy gwarancji. 

Zachęcamy do skorzystania z usługi czyszczenia i naprawy po zalaniu laptopa Asus we Wrocławiu w znanym serwisie ArmandS.

Naprawa – wymiana gniazda USB-c w laptopie Asus.

Skutecznie naprawiamy i wymieniamy gniazda zasilania, ładowania USB-c w laptopach Asus we Wrocławiu. Cena naprawy i wymiany gniazda ładowania USB-c nie jest niska. Wymianą gniazda USB-c w laptopie Asus oraz odtwarzaniem pól lutowniczych zajmuje się elektronik specjalizujący się w naprawie elektroniki w iPhone. Wszystko ze względu na miniaturyzację. Warto jednak pamiętać że jeśli raz się już uszkodziło gniazdo USB-c odruchy pozostają i można ponownie uszkodzić. Warto po naprawie zmienić nawyki i obchodzić się z tym gniazdem jak z jajkiem. Zachęcamy do skorzystania z usługi naprawy – wymiany gniazda USB-c w laptopie Asus we Wrocławiu w znanym serwisie ArmandS.

Oleśnica, Oława, Świdnica, Wałbrzych, Trzebnica.

Serwis laptopów Asus, naprawa komputerów Asus Oleśnica, Oława, Świdnica, Wałbrzych, Trzebnica. Do Państwa dyspozycji jesteśmy 7 dni w tygodniu.

Serwis laptopów Asus Wrocław