Pogotowie komputerowe Wrocław 24H z dojazdem do Klienta

Serwis komputerowy – 7 dni w tygodniu

Pilne naprawy komputerów we Wrocławiu.
Nie możesz dostarczyć komputera do naprawy osobiście przyjedziemy i odbierzemy.
Armands.PL Pogotowie komputerowe pracujemy 7 dni w tygodniu.

Pogotowie komputerowe Wrocław

Komputery, laptopy, telefony – od 2003 roku prowadzimy w mieście Wrocław serwis komputerowy specjalizujący się w naprawie laptopów i notebooków światowych marek. Oprócz komputerów naprawiamy również telefony oraz urządzenia Apple. Wszystkie naprawy wykonujemy bezpośrednio w naszym serwisie.

Armands.pl Wrocławski serwis komputerów z zespołem specjalistów 40 plus.
Tworzymy miejsce we Wrocławiu serwis komputerów i telefonów w którym każdy z nas może się spełniać. Nie oszukujemy siebie, tym bardziej naszych klientów. Obsługa odbywa się w taki sposób w jaki sami chcielibyśmy być obsłużeni. Nie zawsze wychodzi to idealnie ale się staramy jesteśmy tylko ludźmi.. 

Zniżki dla studentów Wrocławskich uczelni. Wspieramy również naszych gości z Ukrainy.

Wiemy że jest wam ciężko. Specjalnie dla naszych klientów studiujących we Wrocławiu oraz przyjaciół z Ukrainy przygotowaliśmy specjalne rabaty oraz bonusy.  Trzymajcie się jesteśmy z wami, myślimy i wspieramy ! Jesteśmy do dyspozycji cały tydzień również w sobotę i niedzielę.  Jesteśmy tam gdzie trzeba udzielić wsparcia pomocy.

Rabaty zniżki dla studentów i przyjaciół z Ukrainy - Pogotowie serwis komputerowy Wrocław

 

Naprawa komputerów 7 dni  w tygodniu

Naprawiamy komputery we Wrocławiu 7 dni w tygodniu. Do późnych godzin wieczornych do 22:00. Serwis komputerowy ArmandS.pl w ramach projektu  pogotowie komputerowe prowadzi naprawy również w godzinach nocnych. Zwłaszcza z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę. 
W sobotę i niedzielę komputery do naprawy odbieramy osobiście wyjazdowo. Jeśli naprawa laptopa jest możliwa w weekend sobota i niedziela naprawiony komputer będzie zwrócony również jeszcze w weekend.

Serwis komputerów – bezpłatna diagnoza w serwisie Armands.pl

Tak, w serwisie komputerowym Armands.pl we Wrocławiu pobieramy opłatę tylko w przypadku skutecznej naprawy. Diagnoza i wycena jest bezpłatna. Wycenę staramy się robić w zdecydowanej większości na poczekaniu. Jeszcze przed pozostawieniem komputera do naprawy wstępnie diagnozujemy i wyceniamy naprawę komputera. Jest to dla klienta bardzo korzystne rozwiązanie ponieważ w momencie oddania laptopa do serwisu może podjąć decyzję czy naprawa jest opłacalna. Mamy klientów którzy posiadają starsze laptopy i czasem koszt naprawy wynosi znaczną część wartości używanego laptopa i się decydują. Mamy również klientów „zamożnych” którym nie opłaca się naprawa komputera za 20% wartości używanego laptopa. Stąd szanujemy każdego klienta i nie oceniamy po wyglądzie.

Twój laptop wymaga pomocy?

Skorzystaj z naszej oferty i umów się już dziś!

Obsługujemy pogotowie komputerowe w dzielnicach Wrocławia:

Gądów, Popowice, Grabieszyn, Grabiszynek, Strachowice, Kuźniki, Leśnica, Maślice, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nowy Dwór, Oporów, Pilczyce, Kozanów, Popowice, Pracze Odrzańskie, Żerniki, Borek, Brochów, Gaj, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki, Partynice, Księże, Ołtaszyn, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Wojszyce, Karłowice, Różanka, Kleczków, Kowale, Osobowice, Pawłowice, Polanowice, Poświętne, Psie Pole, Zawidawie, Karłowice, Różanka, Sołtysowice, Swojczyce, Strachocin, Wojnów, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Szczepin, Biskupin, Sępolno, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Zacisze, Zalesie, Szczytniki, Wrocław Południe, Wrocław Północ, Wroclaw Zachód, Wrocław Wschód.

Czy zostaną utracone dane z komputera w czasie naprawy

Podczas naprawy nie kasujemy danych z dysków twardych. Jeśli istnieje ryzyko utraty danych robimy kopię Bezpieczeństwa. W przypadku usterek wynikających z niedziałającego systemu Windows w pierwszej kolejności robimy kopię danych. Po zainstalowaniu nowego systemu operacyjnego Windows ponownie zarchiwizowane dane wgrywamy.

serwis komputerowy Wrocław

Szyfrowanie dysku Bitlocker – Możliwość utraty danych – brak dostępu do dysku

Jeśli dysk jest szyfrowany funkcją Bitlocker należy sprawdzić czy posiadamy 48 cyfrowy klucz odzyskiwania. Jeśli nie mamy klucza albo nie wiemy czy dysk jest szyfrowany należy poprosić o pomoc naszego pracownika podczas oddawania komputera do serwisu. W przypadku odpięcia baterii głównej i bios po uruchomieniu komputera system Bitlocker może zażądać 48 cyfrowego klucza odzyskiwania. Brak klucza uniemożliwi dostępu klientowi do informacji zgromadzonych na dysku. Stąd podczas oddawania komputera do naprawy wypytujemy się o zabezpieczenia i sprawdzamy przy kliencie ich stan.
Jeśli są ważne dane na dysku który został zaszyfrowany, a klient nie posiada 48 cyfrowego klucza odzyskiwania na czas naprawy wyłączamy szyfrowanie. Po naprawie można ponownie zaszyfrować i zarchiwizować wygenerowany klucz bezpieczeństwa.

Czy wyjęcie dysku z komputera na czas naprawy wyeliminuje potrzebę wprowadzenia klucza bezpieczeństwa ?

Nie, nie wyeliminuje. Podczas naprawy komputera również odpinamy dysk twardy.
Po uruchomieniu komputera komunikat o potrzebie wprowadzenia 48 cyfrowego klucza odzyskiwania może wyskoczyć.

Poufność danych w serwisie komputerowym – Ściśle tajne

W  punkcie serwisowym ArmandS.pl nie ma osób przypadkowych. Wieloletni specjaliści chroniący dane klientów jak swoje. Gwarantujemy pełną poufność zgromadzonych danych na dyskach twardych. Żadne dane nie są nikomu udostępniane. Nie gromadzimy danych o klientach. Każdy z nas jest zobowiązany do zachowania szczególnej tajemnicy.

Naprawa komputera – laptopa po zalaniu Wrocław

W serwisie komputerowym ArmandS.PL zalane komputery to codzienność. Doświadczenie w naprawach zalanych laptopów pozwoliło na wypracowanie procedur naprawy. W zdecydowanej większości przypadków zalanych komputerów udaje się ograniczać koszty serwisu poprzez naprawę płyty głównej a nie wymianę oraz chemiczne czyszczenie klawiatury.

Co zrobić gdy zalejemy komputer – laptop ?

Odłączamy baterię, nie podłączamy zasilacza. Nie uruchamiamy z ciekawości czy działa czy nie. Być może zadziała ale nie wiemy jak długo. Więc jeśli zależy nam na komputerze i nie chcemy wydać dużo pieniędzy na naprawę po zalaniu nie włączajmy go.

Jak odpiąć baterię wewnątrz zalanego laptopa ?

Otwieramy dolną pokrywę komputera. Jeśli nie mamy odpowiednich narzędzi lub nie czujemy się na siłach należy jak najszybciej skontaktować się z pogotowiem komputerowym ArmandS.pl i umówić na sposób dostarczenia laptopa do serwisu w celu odpięcia baterii i czyszczenia po zalaniu.

Jak wysuszyć komputer – laptop po zalaniu ?

Laptopa po zalaniu nie suszymy suszarką gorącym strumieniem – zdeformują się klawisze od klawiatury. Nie czyścimy sprężonym powietrzem żeby nie wpychać cieczy do wnętrza laptopa. Najlepiej rozebrać laptopa i sprawdzić czy żaden element wewnątrz komputera nie został zalany.

Czy laptop – komputer po zalaniu będzie działał ?

Jeśli z głową podejdziemy do awarii komputera po zalaniu tak będzie działał.
Chyba że będziemy ciekawscy i lubimy hazard to kto wie ?

Czy odzyskam dane z komputera – laptopa po zalaniu ?

Jeśli dysk nie był szyfrowany funkcją Bitlocker tak dane można odzyskać. Jeśli dysk w zalanym komputerze był szyfrowany za pomocą funkcji Bitlocker należy wprowadzić 48 cyfrowy klucz odzyskiwania. Klucz powinien posiadać użytkownik niestety w większość nie posiada. Jedyna metoda odzyskania danych naprawa laptopa i trzymanie kciuków żeby dysk nie żądał tego klucza. Szyfrowanie TPM do odzyskania danych wymagana naprawa i uruchomienie laptopa.

Ile trwa naprawa laptopa – komputera po zalaniu ?

Priorytetowo podchodzimy do naprawy zalanych laptopów Wrocław mieście. Jednak proces naprawy trwa min 1 dzień. Chociażby schnąca klawiatura na piecu po czyszczeniu chemicznym czy naprawa płyty głównej. Najszybciej naprawa zalanego laptopa to następny dzień od dostarczenia do serwisu.

Ile kosztuje naprawa komputera – laptopa po zalaniu ?

Nawet 250zł jeśli mądrze się zachowamy tzn. szybko odłączymy baterię i nie będziemy próbowali z ciekawości włączać komputera po zalaniu.

Czy jest gwarancja na laptopy – komputery po zalaniu ?

Oczywiście, naprawa komputera po zalaniu Wrocław w serwisie ArmandS.pl jest udzielana 3 miesięczna gwarancja.

Uszkodzona obudowa i zawiasy w laptopie – komputerze

Posiadamy duże doświadczenie w naprawie uszkodzonych obudów oraz zawiasów w laptopach wszystkich marek. Przyczyną uszkodzonej obudowy są zacierające się zawiasy. Zazwyczaj fabrycznie zawiasy skręcone są dosyć mocno. Z czasem od zabrudzeń i temperatury zawiasy zaczynają pracować coraz ciężej. Przychodzi moment poddaje się najsłabszy punkt mocowania zawiasu. Może to być obudowa górna matrycy , dolna pokrywa lub obudowa klawiatury. Wszystkie usterki jesteśmy w stanie naprawić bez potrzeby kosztownej wymiany obudowy. Na naprawę udzielamy gwarancji 6 miesięcy. Naprawa obudowy możliwa również w trybie pogotowia komputerowego na terenie Wrocławia i okolic. Cały czas udoskonalamy metody naprawy wydłużając czas bezproblemowej pracy.

Naprawa zawiasów w laptopie

Większość zawiasów w laptopach posiada regulację i nadaje się do regulacji i regeneracji. Regeneracja polega na rozkręceniu zawiasów oraz ich czyszczeniu i kąpieli w specjalnej oliwie. Regulacja polega na ustawieniu ciężkości pracy zawiasu. Służy do tego nakrętka z boku zawiasu.

Nie uruchamia się system Windows – komputer – problemy z oprogramowaniem

Zdarza się że po uruchomieniu komputera nie uruchamia się system Windows lub trwa to bardzo długo. Powody mogą być dwa: uszkodzony system operacyjny lub dysk twardy. Diagnoza usterki odbywa się jeszcze tego samego dnia a naprawa w zależności od godziny przyjęcia zlecenia do 24h. Naprawę oprogramowania można również zgłosić za pośrednictwem pogotowia komputerowego 7 dni w tygodniu.

Odzyskanie danych – Backup – z uszkodzonego systemu Windows

W przypadku uszkodzonego systemu Windows odzyskujemy dane (archiwizujemy) jeszcze tego samego dnia pod warunkiem że dysk nie był szyfrowany funkcją bitlocker. W przypadku szyfrowania danych potrzebne jest hasło lub w ekstremalnych sytuacjach klucz odzyskiwania.

Przyśpieszenie komputera – wymiana dysku analogowego na cyfrowy SSD

Czy wiesz że dysk cyfrowy SSD jest 12 krotnie szybszy od zwykłego dysku HDD. W przypadku dysku Nvme już ponad 30 x szybszy. Jeśli twój komputer laptop wolno działa może warto zainwestować parę złotych i przyśpieszyć montując dysk cyfrowy SSD. Operacja trwa 1 dzień i nie jest droga. Na życzenie zrobimy Backup danych i zainstalujemy najświeższą wersję Windows 10 lub 11. Pamiętaj jeśli laptop wolno działa sama rozbudowa pamięci ram nic nie da jeśli mamy zamontowany dysk starego typu.

Po aktualizacji systemu Windows lub Biosu komputer się nie uruchamia.

Czarny ekran ? komputer w ogóle się nie uruchamia świadczy to o uszkodzonym oprogramowaniu Bios UEFI. W takim przypadku należy bezpośrednio zaprogramować na płycie głównej kość biosu wraz z towarzyszącymi układami. Należy wpisać numer fabryczny oraz klucz licencji Windows.
Usługa dostępna również w trybie pogotowia komputerowego Wrocław.
Naprawa programowanie BIOS UEFI w komputerze trwa ok. 2 dni

Konserwacja układu chłodzenia – czyszczenie wymiana pasty w komputerze.

Konserwacja czyszczenie układu chłodzenia - wymiana pasty serwis komputera Wrocław

Konserwacja czyszczenie układu chłodzenia – wymiana pasty serwis komputera Wrocław

Ważną czynnością serwisową jest konserwacja czyszczenie układu chłodzenia.
Zatkany wylot radiatora przez kurz w postaci filcu powoduje nadmierne grzanie się komputera oraz znaczący spadek wydajności. Również obieg gorącego powietrza które nie może opuścić wnętrza laptopa poprzez zatkany radiator powoduje zatarcie się wentylatorów oraz kosztowna ich wymiana. Tyczy to głównie komputerów dla graczy. Wymiana pasty pod procesorem oraz układem graficznym również może poprawić osiągi oraz obniżyć temperaturę pracy komputera. Należy pamiętać jednak że zdejmowanie radiatora który jest przyklejony starą pastą termoprzewodzącą do układów może spowodować np. uszkodzenie rdzenia. Wtedy objawy mogą być różne. Jest ryzyko lecz taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko. Jest to nie od nas zależne. Tak czy siak konserwację układu chłodzenia w laptopie warto robić.
Czas wykonania usługi ten sam dzień lub następny.

Pęknięta matryca – uszkodzony komputer, laptop – wymiana matrycy.

Pęknięta matryca – uszkodzony komputer, laptop – wymiana matrycy serwis Wrocław

Pęknięta matryca – uszkodzony komputer, laptop – wymiana matrycy serwis Wrocław

Pęknięta matryca w laptopie, niestety duży wydatek. Jeśli to tylko możliwe staramy się stosować najlepsze matryce FHD IPS. Sposób montażu w obudowie matrycy jest na przykręcane uchwyty lub w nowszych modelach wklejane na tzw. taśmy montażowe rozciągliwe. Czemu nie należy montować na taśmę dwustronną ? ponieważ przy demontażu matryca najprawdopodobniej zostanie uszkodzona. Taśma rozciągliwa rozciąga się jak guma i znika z pod matrycy. Tego typu taśmy stosujemy w naszym serwisie komputerowym we Wrocławiu podczas montażu matrycy. Czas w jakim wymieniamy matrycę do 24h.

Uszkodzony port USB-c – gniazdo ładowania USB-c – wymiana komputerze laptopie

Niestety, droga naprawa portu USB-c. Naprawiamy i wymieniamy porty. Gniazdo USB-c to nie tylko gniazdo ładowania lecz medium do którego możemy podłączyć telewizor i każde inne urządzenie. Więc jeśli dochodzi do mechanicznego uszkodzenia portu USB-c poprzez zwarcie ulega uszkodzenia elektronika sterująca na płycie głównej. Jak najbardziej radzimy sobie skutecznie z tego typu naprawami lecz cena naprawy jest zdecydowanie wyższa od standardowej wymiany czy naprawy gniazda zasilania. Przy okazji warto nadmienić że podczas uszkodzenia wyrwania portu USB-c w laptopie uszkodzone zostają ścieżki w laminacie płyty głównej pod gniazdem. Takie naprawy wykonuje w naszym serwisie komputerowym wykonuje pod mikroskopem elektronik zajmujący się naprawą płyt głównych w telefonach iPhone. Miniaturyzacja i duża ilość pin oraz ścieżek. Czas naprawy w zależności od złożoności problemu i dostępu na miejscu gniazda USB-c 2-3 dni robocze.

Wymiana gniazda zasilania w laptopie, komputerze we Wrocławiu

Uszkodzone gniazdo zasilania to nie problem. Szybko i skutecznie wymienimy.
Co jest powodem uszkodzenia gniazda zasilania ? Brutalne wkładanie lub ciągnięcie za wtyczkę zasilacza. Uszkodzona obudowa i podnoszący się zawias powoduje również przerwanie kabli zasilających głównie laptopy Lenovo. Zdarza się również wypalanie pin komunikacyjnego. W wielu przypadkach jednak uszkodzony jest tylko zasilacz lub wtyczka zasilacza. Zawsze przed przyjęciem komputera do serwisu na wymianę gniazda zasilania sprawdzamy laptop na naszym zasilaczu serwisowym. Proszę wierzyć 30% laptopów z podejrzeniem uszkodzonego gniazda zasilania jest na przyjęciu weryfikowanych a klient odsyłany do domu z nowym sprawnym zasilaczem. Czas naprawy i wymiany gniazda zasilania zazwyczaj 24h.

Komputer się nie uruchamia, trup nie zapala się żadna dioda lub zapala się tylko dioda a nie reaguje na włącznik.

Duże prawdopodobieństwa uszkodzonej płyty głównej w laptopie, komputerze przenośnym. Może być uszkodzony BIOS UEFI, elementy przetwornicy czy zasilanie procesora lub grafiki. Tego typu usterki na płycie głównej skutecznie naprawiamy.
W przypadku uszkodzonego procesora czy kart graficznej naprawa raczej jest nie opłacalna. Wymiana układów jest zbyt droga. Pamiętajmy uszkodzony procesor czy grafika to ostateczność. Należy dokonać właściwej diagnozy poprzez próbę naprawy i pomiary. W serwisie komputerowym Armands.pl płacą Państwo tylko w przypadku skutecznej naprawy płyty głównej. Gwarancja na naprawę płyty głównej wynosi 3 miesiące. Czas naprawy wynosi 2-3 dni robocze. Oczywiście czas naprawy płyty głównej w uzasadnionych przypadkach może się wydłużyć.

Zintegrowana klawiatura wraz z obudową  – wymiana klawiatury nitowanie obudowy

W nowych komputerach i kilkuletnich klawiatura jest na stałe montowana w obudowie laptopa za pośrednictwem nitów plastikowych. Wymiana klawiatury wymaga demontażu płyty głównej oraz wszystkich peryferii w tym wentylatorów, dysków, płytek, tasiemek oraz kompletnego skrzydła z matrycą. Następnie należy ściągnąć wklejki na blasze. Zdemontować blachę wzmacniającą ścinając nity. Po usunięciu blachy wzmacniającej ściąć nity mocujące klawiaturę. Po wykonaniu tych czynności na oczyszczona powierzchnie należy zamontować nową klawiaturę. Przed montażem klawiatury należy ją przetestować ! Montaż klawiatury odbywa się analogicznie jak demontaż. Należy pamiętać tylko żeby podczas nitowania nie przepalić na wylot obudowy. Wymiana klawiatury dostępna również w usłudze pogotowia komputerowego Wrocław. Czas naprawy wymiany klawiatury w laptopie trwa w zależności od potrzeb 1-3 dni.

Wymiany taśm matrycy, touchpad, porty USB, gniazda audio w komputerach

Oczywiście wymieniamy również inne podzespoły w tym taśmy matrycy, płytki dotykowe touchpad, porty USB czy gniazda audio. Wykonujemy dużo innych najróżniejszych napraw o których tutaj nie piszemy.

Naprawa kart graficznych

W naszej ofercie znajduje się również usługa naprawy kart graficznych. Nasi wysoko wykwalifikowani technicy posiadają szeroką wiedzę i doświadczenie w naprawach kart graficznych różnych marek i modeli. Bez względu na problem, z którym boryka się Twoja karta graficzna, jesteśmy gotowi podjąć wszelkie niezbędne działania w celu jej naprawy. Nasze usługi naprawy kart graficznych obejmują diagnozowanie i rozwiązywanie problemów związanych z wydajnością, przegrzewaniem się, awariami wyjść wideo, uszkodzeniami zasilania oraz innymi problemami technicznymi. Nasi technicy są zaangażowani w naprawę i konserwację kart graficznych, aby zapewnić, że będą one działać jak najlepiej.

Zapraszamy do serwisu komputerowego oraz pogotowia komputerowego